duminică, 28 septembrie 2014

BRADUL PUTNA - AVÂNTUL VOLOVĂȚ 6-1(3-0)

Bradul s-a impus astazi fara probleme in fața vizitatotilor din Volovăț. Scorul a fost deschis de căpitanul Țugui, care a reluat în plasă la un corner executat de Apetri. Tomescu a facut 2-0 cu o torpila de la 30 de metri iar Martinescu a stabilit scorul la pauza la capătul unui contraatac.
Repriza a doua a mai consemnat trei goluri marcate de Teleaga din penalty si de juniorii Cornea si Juravle. Oaspeții au marcat golul de onoare din penalty în ultimele minute.
Mulțumim publicului prezent la meci și felicitări băieților pentru o victorie fără drept la replică!
BRADUL: PRUTEAN, ȚUGUI, DUMAN, TURLIUC, TELEAGA, APETRI, GEORGESCU, JURAVLE, CORNEA, TOMESU, MARTINESCU. Au mai jucat HUȚANU și HÎNȚAR. delegat: TUDOR PLĂMADĂ. Antrenor: CIPRIAN CREȚAN.
În întrecerea rezervată juniorilor, oaspeții s-au impus cu scorul de 3-1.