sâmbătă, 15 noiembrie 2014

BRADUL PUTNA - CS GURA HUMORULUI 4-1(3-0)

Bradul Putna a reusit o victorie de moral in fata celor din Gura Humorului dupa un sir de trei meciuri in care nu adunase nici un punct. Primul mitan a fost cea mai buna repriza din acest campionat, baietii nostri reusind sa puna o presiune permanenta pe oaspeti, avand multe ocazii la poarta acestora , recuperand mingi, combinand frumos, inchizand culoarele si marcand trei goluri fumoase prin juniorul Juravle, capitanul Tugui si Tomescu.  Repriza a doua a marcat o revenire usoara a vizitatorilor care au marcat un gol si au ratat un penlaty, de partea noastra, Tugui reusind dubla dupa o actiune individuala.
Felicitari baieti pentru atitudine si pentru rezultat!
BRADUL: PRUTEAN, TUGUI, TELEAGA, TURLIUC, HUTANU, CORNEA, APETRI, APOSTOL, JURAVLE, TOMESCU, MARTINESCU. Au mai jucat: DUMAN, GEORGESCU, HINTAR, PUZDRE.
Delegat: SOUCALIUC VICTOR Antrenor: CIPRIAN CRETAN.

In intrecerea rezervata juniorilor, baietii nostri s-au impus cu 6-2 prin golurile inscrise de Coroama Alexandru(3) si Strajeriu Ioan(3).