duminică, 25 august 2013

VIITORUL LITENI - BRADUL PUTNA 0-4(0-1)

Bradul Putna aduce trei puncte din prima deplasare a campionatului, la Liteni. Jocul a curs intr-o singura directie, Apostol,  Tomescu si Paul Bosancu ratand primele mari ocazii. Reusim sa marcam prin Tomescu dar golul este anulat pe motiv de offside, urmeaza o serie de lovituri libere in careul gazdelor si in minutul 35 Paul Bosancu reuseste sa inscrie primul gol dupa o faza creata de Tomescu. Repriza a doua intra Martinescu in locul accidentatului Apostol si terenul se inclina iar spre poarta gazdelor. Craiu face 2-0 dupa un sut de senzatie din 25 de metri iar Tomescu majoreaza diferenta marcand inca doua goluri, unul din ele dupa o lovitura libera executata perfect la vinclu.  Felicitari baieti pentru jocul prestat si cele trei puncte!  Multumiri celor 10  suporteri care ne-au incurajat din tribune!
BRADUL PUTNA: PRUTEANU, TUGUI, HUTANU, CRAIU, BUZIUC, CIRDEI, OVIDIU BOSANCU, PAUL BOSANCU, LELCU, APOSTOL, TOMESCU. Au mai jucat: MARTINESCU, TELEAGA, DUMAN si PASCAL. Antrenor: CIPRIAN CRETAN. Delegat: AANEI CRISTIAN.