duminică, 15 septembrie 2013

Bradul Putna - Moldova Draguseni 6-1(4-0)

Bradul a bifat cea de a cincea victorie  consecutiva in acualul sezon invingand Moldova Draguseni la Putna cu scorul de 6-1. Primele 20 de minute au aratat o echipa oaspete extrem de motivata, luptand pentru fiecare minge. Cardei ne-a adus in avantaj dupa o lovitura libera perfect executata de la 30 de metri. Avantajul a crescut cateva minute mai tarziu cand Martinescu a transformat o lovitura de pedeapsa obtinuta personal. Tomescu majoreaza scorul la 3-0 dupa un contraatac purtat pe partea dreapta. Lelcu duce scorul la 4-0 dupa o actiune snur si pauza ne gaseste la adapostul unui scor confortabil. Cea de a doua repriza plimbam mai mult mingea in uralele publicului si reusim al cincilea gol prin Cirdei tot dintr-o lovitura libera executata impecabil. Oaspetii reactioneaza si inscriu din penlty prin Trofin in urma unui hent involuntar. Inchidem tabela prin Tugui si scorul final de 6-1 este salutat cu aplauze de publicul prezent.
Felicitari baieti pentru victorie si multumiri publicului pentru incurajari!
Bradul Putna: PRUTEAN, TUGUI, HUTAN, BUZIUC, DUMAN, BOSANCU O, BOSANCU P, LELCU, CIRDEI, MARTINESCU, TOMESCU. Au mai jucat: PASCAL, TURLIUC, BURACIUC, ROMANIUC. Antrenor: CIPRIAN CRETAN. Delegat: AANEI CRISTIAN.