luni, 1 noiembrie 2010

Flacăra Vicov de Jos - Bradul Putna 1-3(1-3) - GAȘCA NEBUNĂ are față de liga a IV-a!

Bradul Putna a încheiat cu o victorie importantă turul acestei ediții de campionat. Victoria a fost în deplasare și în fața eternului rival: Vicovul de Jos. Meciul s-a disputat la Gălănești și a fost urmărit de aproximativ 50 de suporteri, majoritatea fiind susținători ai echipei din Putna. Cu o brigada de arbitrii de liga a IV-a și cu șeful arbitrilor din județ pe post de observator, meciul a început cu o primă repriză în care putnenii s-au instalat gospodărește în jumătatea de teren a gazdelor. Dominarea s-a concretizat pe tabelă prin deschiderea scorului de către Puzdre cu un șut superb din afara careului de 16 m. La primul contraatac al gazdelor s-a consemnat stabilirea egalității pe tabelă. A urmat un autogol rapid la o incursiune a lui Vicinschi în careul gazdelor și mai multe ratări ale băieților noștrii (Martinescu, Buraciuc, Dănilă, Vilcinschi). Repriza s-a încheiat cu un gol al căpitanului Putnei - Țugui, care a reluat în plasă un corner executat de Puzdre și prelungit de Vilcinschi. Repriza a doua a constat într-o luptă surdă dusă la mijlocul terenului și cîteva ocazii de mărire a diferenței de scor ale Bradului prin Vilcinschi, Martinescu, Schipor și Puzdre. Per total, un meci neașteptat de ușor pentru noi și o victorie meritată în fața unor suporteri care ne-au făcut să ne simțim ca acasă.
BRADUL PUTNA: ZUBAȘ, ȚUGUI(CPT.), MITRIC, TURLIUC, CARCEA, IONESI, BURACIUC, PUZDRE, DĂNILĂ, VILCINSCHI, MARTINESCU. Au mai jucat: BOȘTIOG, SIMOTA, SCHIPOR, BÎRU. Antrenor: Ciprian Crețan. Delegat:Cristi Aanei.

FELICITĂRI BĂIEȚI! FELICITĂRI GAȘCA NEBUNĂ!