marți, 5 aprilie 2011

BRADUL PUTNA - PROGRESUL FRATAUTII VECHI 2-0(1-0)

Duminică am primit vizita ocupantei locului 3 din clasament într-o întâlnire derby a seriei I. Meciul era foarte important pentru ambele echipe din perspectiva menținerii în lupta pentru promovare. Bradul a început hotărâtă meciul și a irosit două ocazii mari prin Pintescu și Martinescu. În minutul 20, Martinescu deschide scorul pentru gazde după un corner bine executat de Georgescu și o nesincronizare a fundasilor oaspeti.  Fratautiul incearca sa riposteze dar gazdele pun stapanire pe mijlocul terenului si mai rateaza doua ocazii mari prin Buraciuc si Martinescu. Dupa pauza meciul se desfasoara dupa aceeasi partitura, cu echipa putneana la carma jocului si oaspetii tinuti la respect la 40 de metrii de poarta. Golul de 2-0 vine din partea aceluiași Martinescu după o faza lucrata excelent de Buraciuc in minutul 65. Desi condusi cu 2-0, oaspetii nu reusessc sa puna in pericol poarta gazdelor si meciul se incheie cu o bara a aceluiasi Martinescu in aplauzele celor aproximativ 80 de spectatori.
Personal, cred ca este cel mai bun joc facut de echipa putneana din aceasta editie de campionat. Felicitari baieti!

BRADUL PUTNA: ANDRIES, TURLIUC, BIRU, MITRIC, CARCEA, LEVITCHI, BURACIUC, GEORGESCU, IONESI, MARTINESCU, PINTESCU. AU MAI JUCAT:  ROMAN, SIMOTA, ANDRIESCU SI JURAVLE. ANTRENOR : CIPRIAN CRETAN. GOLURI : MARTINESCU 2.