duminică, 27 martie 2011

AVANTUL GRAMESTI - BRADUL PUTNA 3-4(1-2)

Am început returul în deplasarea de la Grămești cu un meci nerecomandat celor suferinzi cu inima. În minutul 3 Bradul Putna deschide scorul prin Ionut Pintescu după o fază lucrată de Levitchi și Martinescu. Același Martinescu mai rateaza o ocazie mare și reușește să majoreze diferența în minutul 20. La 2-0 pentru oaspeți, gazdele au început să domine mijlocul terenului și să înscrie un gol care consimțea scorul la pauză : 1-2. Repriza a doua începe în nota de dominare a gazdelor care forțează egalarea ratand câteva mari oportunități. Egalarea a venit în urma unui penalty corect acordat de arbitrul Avădanei și comis de Bîru. La scorul de 2-2, terenul se înclină spre poarta noastră, gazdele au și o bară și așa cum era și firesc, reușesc să treacă în avantaj la un corner. Avantajul avut în minutul 75 i-au determinat să facă pasul înapoi. Bradul a urcat cu fundașii în careul Grămeștiului și a ratat câteva șanse de a egala prin Juravle, Martinescu și Turliuc. Egalarea a venit în urma unei lovituri bine executate de Turliuc și urmărite de Buraciuc. Tot Buraciuc aduce cele trei puncte cu un minut înainte de finalul regulamentar dintr-o centrare a aceluiași Turliuc.
Bradul Putna: Zubaș, Turliuc, Bîru, Simota, Ursachi, Levitchi, Buraciuc, Juravle, Ionesi, Pintescu, Martinescu. Au mai jucat Andriescu și Roman. Antrenor: Ciprian Cretan.