luni, 9 mai 2011

BRADUL PUTNA - BUCOVINA SERBAUTI 4-1(1-1)

Bradul Putna continua lupta de urmarire a liderului. Duminica a primit vizita echipei din Serbauti, o echipa cu un nucleu tanar si ambitios. Meciul a inceput intr-o nota de echilibru cu ocazii mai mari la poarta oaspetilor.  In urma unei lovituri libere, Carcea reuseste sa deschida scorul pentru gazde reluand in plasa din 6 metri o minge respinsa de apararea oaspetilor.  Urmeaza o perioada in care putnenilor nu le iese mare lucru, galeria noastra trece de partea oaspetilor iar acestia reusesc egalarea cu 5 minute inainte de pauza cu un sut de la 30 metri. Imediat oaspetii mai rateaza o ocazie de unu la unu cu portarul si la pauza s-a instaurat o stare de tensiune in vestiar. Baietii nostrii ies total schimbati de la cabine si muta jocul in careul Bucovinei Serbauti, dominare concretizata printr-o avalansa de ocazii pe un fond de sustinere din partea galeriei. Martinescu inscrie un gol dupa o actiune personala a lui Simota si descatuseaza jocul echipei. Dupa 3 minute Simota puncteaza din penalty dupa un fault la Martinescu. Balici ridica scorul la 4-1 cu 20 de minute inainte de final. Au urmat mai multe ocazii ale gazdelor, pe rand Danila, Martinescu, Roman si Turliuc (de 3 ori) trecand pe langa majorarea rezultatului.
BRADUL PUTNA: ZUBAS, TURLIUC, CARCEA, BIRU, URSACHI, BURACIUC, LEVITCHI, BALICI, SIMOTA, MARTINESCU, ROMAN ION. Au mai jucat ROMAN II, DANILA.
GOLURI: CARCEA, MARTINESCU, SIMOTA(PEN), BALICI.