duminică, 31 august 2014

BRADUL PUTNA - FLACARA VICOVU DE JOS 3-0(2-0)

Bradul Putna s-a impus in fata propriilor suporteri in primul meci al sezonului disputat acasa. Cu Apetri indisponibil si Martinescu menajat, baietii nostrii au marcat rapid de doua ori prin Bosancu. Replica oaspetilor a venit spre sfarsitul reprizei cand au reusit cateva inscursiuni in jumatatea noastra. Inainte de pauza, Tugui, Apostol si Georgescu rateaza sansa desprinderii decisive.
Repriza a doua debuteaza cu o ratare mare a oaspetilor. Tugui, Apostol, si Teleaga rateaza pe putin tinta, Cornea trimite mingea in bara si nou intratul Martinescu consfinteste scorul final in prelungirile partidei.
Felicitari baieti si multumim pentru sustinere publicului!
BRADUL: PRUTEAN, TUGUI, HUTANU, TELEAGA, TURLIUC, BOSANCU, GEORGESCU, CORNEA, JURAVLE, TOMESCU, APOSTOL. Rezerve: LUCACI, MARTINESCU, CIRDEI, MELEN. Delegat: TUDOR PLAMADA. Antrenor: CIPRIAN CRETAN

In intrecerea rezzervata juniorilor, baietii condusi de domnul profesor Turliuc s-au impus cu scorul de 4-2.