duminică, 12 octombrie 2014

Bradul Putna castiga derby-ul cu Progresul Fratautii Vechi

Bradul s-a impus in cel mai important meci al sezonului cu scorul de 2-0 in fata vizitatorilor din Fratautii Vechi. Cotati ca una dintre cele mai bune echipe din liga a IV-a, ocupanta locului 2 in campionat a trebuit sa se recunoasca invinsa la capatul celor 90 de minute. Bradul a avut mai mult initiativa intr-un meci extrem de greu, in care oapetii veneau dupa o victorie mare, 5-1 pe teren propriu cu Falticeni.  Dupa o prima repriza in care Bradul si-a creat cateva ocazii iar Progresul a ripostat la capatul a doua contraatacuri, pauza a consemnat un scor nul: 0-0. Repriza a doua a continuat in aceaasi nota, baietii nostri reusind deschiderea scorului dintr-un penalty obtinut si transformat de Apostol. Acelasi Apostol nimereste bara dupa cinci minute iar oaspetii trec pe langa egalare cand Romas scapa singur cu Pruteanu si trage peste. Baietii nostri majoreaza scorul prin acelasi Apostol dupa o centrare a lui Martinescu, oaspetii pierd un jucator de camp eliminat just si sfarsitul meciului ne gaseste in jumatatea adversa.
FELICITARI BAIETI PENTRU CEA MAI FRUMOASA VICTORIE DIN ACEST CAMPIONAT!
MULTUMIM GALERIEI CARE A SUSTINUT ECHIPA PE TOT PARCURSUL MECIULUI!

Dedicam victoria si domnului BÎCU COSTICĂ, cel care ieri s-a casatorit! Casa de piatra din partea echipei BRADUL PUTNA!
BRADUL PUTNA: PRUTEAN, TUGUI, TURLIUC, TELEAGA, DUMAN, APETRI, GEORGESCU, JURAVLE, CORNEA, TOMESCU, APOSTOL. Au mai jucat: MARTINESCU, DUMAN A., CIRCIU, HUTANU. Delegat: SOUCALIUC VICTOR. Antrenor: CIPRIAN CRETAN.