duminică, 27 mai 2012

BUCOVINA RADAUTI - BRADUL PUTNA 0-2(0-1)

Astazi ne-am deplasat la Radauti pentru intalnirea cu echipa Bucovina din localitate. Pe o vreme numai buna pentru fotbal si un teren impecabil, echipa noastra a intalnit un adversar care pierduse doar cateva puncte pe teren propriu.    Dupa o scurta perioada de tatonare, mijlocul Bradului da drumul la un eficient joc de pase, Martinescu de doua ori si Lelcu ratand din pozitie de unu la unu cu portarul radautenilor. Cirdei incearca o torpila de la 30 de metri respinsa cu dificultate si gazdele incearca sa dea lovitura pe doua contraatacuri purtate pe flancuri. Martinescu reuseste dechiderea scorului in miutul 40 dupa o patrundere in careu a lui Lelcu si pana la pauza Simota zguduie transversala gazdelor cu un sut din unghi.  Jocul in cea de a doua parte se desfasoara dupa aceeasi partitura cu baietii de la Bradul ratand ocazii mari prin Cirdei, Lelcu, Simota, Balici si Martinescu. In minutul 65 scorul devine 2-0 dupa o incursiune in careu a lui Martinescu care dribleaza portarul si centreaza din coltul careului de 16 metri pentru Lelcu, acesta indeplinind o formalitate.  Pana la final vom aminti despre o parada salvatoare a lui Pascal si inca doua mari ocazii ratate de Cirdei si Duman.
Un joc bun in prima repiza si usor in retragere in repriza a doua, asta si din cauza efortului depus pe un teren cu dimensiunile mult peste media terenurilor din zona.
BRADUL PUTNA: PASCAL, BIRU, TURLIUC, URSACHI, DUMAN, BOSTIOG, CIRDEI, SIMOTA,  BALICI, MARTINESCU, LELCU.