duminică, 20 mai 2012

BRADUL PUTNA - PROGRESUL FRATAUTII VECHI 4-0(2-0)

Astazi am primit replica ocupantei locului 3 din seria noastra, Progresul Fratautii Vechi. Derbyul a fost transat inca din prima repiza in favoarea echipei noastre cand Cirdei din penalty si Georgescu au asigurat un confotbail 2-0 la pauza. Repriza a doua a debutat cu un penalty aparat de portarul nostru(Zubas) si cu cateva ocazii bune de majorare a scorului de catre Cirdei, Lelcu si Martinescu. Scorul a fost majorat de Bostiog, pentru ca Lelcu sa inchida tabela cu 15 minute inainte de final. Felicitari baietilor nostri care au realizat cel mai bun meci din acest retur!

BRADUL PUTNA: ZUBAS, DUMAN, TURLIUC, URSACHI, CARCEA, BOSTIOG, GEORGESCU, CIRDEI, BALICI, MARTINESCU, LELCU. Au mai jucat: PASCAL, BIRU, PARASCA, IOANCEA.
Goluri: CIRDEI, GEORGESCU, BOSTIOG, LELCU.