duminică, 19 august 2012

BRADUL PUTNA - UNIREA BOROAIA 7-2(3-1)

Bradul Putna a debutat in liga a IV-a cu dreptul. Meciul cu Boroaia a constituit revenirea dupa 3 ani de absenta in liga superioara. Vreme frumoasa, asistenta numeroasa, tensiune sporita- coordonatele primului meci al seniorilor.  Unirea Boroaia incepe mai bine si are initiativa in primele 10 minute. Baietii nostrii resimt contactul cu fotbalul adevarat si isi creaza prima ocazie in minutul 12 cand Martinescu rateaza din 10 metri. Incet, incet dispare tracul si ne mutam in jumatatea adversa marcand si doua goluri prin Bosancu si Buraciuc in doar 5 minute. Replica oaspetilor s-a simitit prezenta, reducand avantajul dintr-o lovitura libera de la 25 metri.  Buraciuc iese accidentat si intra Balici si echipa noastra mai rateaza ocazii de desprindere pein Lelcu, Duman si Cirdei. Coroama marcheaza pentru 3-1 in minutul 35 dupa o pasa buna primita de la Martinescu. Dupa pauza mentinem ritmul alert si Bosancu obtine un penalty pe care il transforma cu siguranta Cirdei. Dupa cateva minute, oaspetii revin in joc la capatul unui contraatac ducand scorul la 4-2.  Cirdei mai are doua reusite, golul de 6-2 fiind marcat cu o executie superba din 30 de metri direct in vinclu. Martinescu inchide tabela la 7-2  si da tonul la scandarile tribunei.
Felicitari baieti pentru acest rezultat!
BRADUL PUTNA: PASCAL, TUGUI(CPT), DUMAN, TURLIUC, TELEAGA, BURACIUC, CIRDEI, LELCU, BOSANCU, MARTINESCU, COROAMA. Au mai jucat BALICI, BOSTIOG si ROMAN.