duminică, 16 septembrie 2012

BRADUL PUTNA - RAPID CFR II SUCEAVA 4-2(1-0)

BRADUL PUTNA  a trecut testul de maturitate. Duminica a intalnit pe teren propriu echipa Rapid CFR II Suceava intr-un meci spectaculos. Rapidul a beneficiat de prezenta a 7 jucatori de la echipa de liga a II-a, motiv pentru care intalnirea a capatat o importanta aparte. Am condus cu 1-0 la pauza dupa un gol superb marcat de Coroama cu un sut din coltul lui 16 metri. Dupa pauza am continuat sa atacam si am marcat al doilea gol prin capitanul Tugui la o centrare executata de Cirdei.  A urmat o perioada intre minutele 73 si 75 cand oaspetii au marcat de doua ori (Duman si Plamada) profitand de niste greseli individuale in apararea noastra. Golurile primite au turnat plumb in picioarele echipei noastre care s-a vazut egalata pe nedrept dupa cursul jocului.  Oaspetii au trecut in minutul 80 pe langa marcarea golului trei dar Pascal a blocat sutul lui Plamada ramas singur cu portarul nostru. In minutul 87 reusim sa inscriem la capatul unei actiuni venite de pe partea stanga prin acelasi Tugui cu capul si cei aproape 180 de spectatori sar in aer.  Minutele de prelungire aduc golul 4 la capatul unui contraatac realizat ca la carte, Coroma saltand mingea peste portar si Martinescu introducand-o in poarta.   Sfarsitul meciului gaseste tribuna in picioare aplaudand la scena deschisa echipa noastra care reuseste unul din cele mai bune jocuri din ultimele sezoane.
BRADUL: PASCAL, TURLIUC, DUMAN, BOSANCU, TELEAGA, TUGUI, BURACIUC, LELCU, CIRDEI, MARTINESCU, COROAMA. Au mai jucat: BIRU si BOSTIOG.