luni, 24 septembrie 2012

BRADUL PUTNA SE IMPUNE CATEGORIC LA LITENI

Deplasarea de la Liteni ne-a adus primele trei puncte castigate afara. Meciul a inceput cu un gol marcat de Buraciuc in min 1 dupa un corner executat de Cirdei. Gazdele revin in joc printr-un gol marcat de Tomescu in minutul 25 si repriza se incheie la egalitate. La 4 minute dupa reluarea jocului Coroama reuseste sa-si aduca echipa in avantaj cu un sut frumos de pe 16 metri, pozitie centrala.  Dupa inca 3 minute, Roman speculeaza o iesire gresita a portarului gazdelor si impinge mingea cu capul in plasa pentru 3-1. Golurile noastre au panicat gazdele care s-au aruncat cu toata echipa in atac. Speculam jocul riscant al gazdelor si reusim sa mai inscriem un gol prin Lelcu care marcheaza cu o ghiulea din coltul careului mare. Scorul este inchis de Cirdei care, scapat singur pe contraatac, dribleaza portarul si inscrie in poarta goala pentru 5-1.  O victorie frumoasa si meritata, gustata si de cei aproximativ 20 de putneni veniti sa incurajeze echipa de la peste 100 km.

BRADUL PUTNA: PASCAL, DUMAN, BOSANCU,  TURLIUC, TELEAGA, TUGUI, BURACIUC, LELCU, CIRDEI, LELCU, MARTINESCU, COROAMA.Au mai jucat ROMAN, BIRU si  SCHIPOR. Delegat CRISTI AANEI. Antrenor: CIPRIAN CRETAN.