marți, 4 septembrie 2012

Liga IV: BRADUL PUTNA - FLORCONSTRUCT PATRAUTI 5-1(2-0)

CLICK PENTRU SUPER GALERIE FOTO!

Duminica am primit vizita celor de la Florconstruct Patrauti. Cu o echipa aflata intr-o perioada de cautari, Patrautiul nu a pus mari probleme baietilor nostri, singurele actiuni periculoase ale acestora inregistrandu-le la capatul unor contraatacuri.  Bradul a controlat jocul inca de la debut si s-a instalat in jumatatea adversa punctand pana la pauza prin Coroama si Martinescu.  Repriza a doua s-a desfasurat dupa aceaasi partitura, cu Bradul atacand si inscriind inca trei goluri prin Lelcu, Coroama si Martinescu, oaspetii reducand din handicap la capatul unui contratac cand scorul era deja 3-0.
Felicitari baieti pentru cea de a doua victorie in liga a IV-a si multumim tuturor spectatorilor prezenti la meci pentru incurajarea echipei favorite!
BRADUL PUTNA: PASCAL, TUGUI, TELEAGA, BIRU, BOSANCU, CIRDEI, BURACIUC, BALICI, LELCU, COROAMA, MARTINESCU. Au mai jucat: ZUBAS, SIMOTA, SCHIPOR si ROMAN.   Delegat: CRISTI AANEI. Antrenor: CIPRIAN CRETAN.
Goluri: COROAMA 2, MARTINESCU 2, LELCU.