luni, 15 octombrie 2012

VOINTA STROIESTI - BRADUL PUTNA 2-1(0-1)

Bradul Putna face un dus rece in deplasarea de la Stroiesti dupa doua reprize diametral opuse.  Intrati la pauza cu avantaj de un gol dupa reusita lui Bostiog si alte doua mari ocazii semnate de Lelcu si Coroama, baietii nostri primesc doua goluri la singurele actiuni periculoase din a doua repriza ale gazdelor. Intoarcerea rezultatului demoralizeaza o parte din baieti si jocul nostru sufera la capitolul limpezime, ne aruncam spre poarta adversa dar portarul gazdelor are inca trei interventii salvatoare pe final de meci. Un meci castigat de gazde cu sufletul, un meci pierdut de noi si din cauza unei lipse personale de inspiratie in efectuarea schimbarilor, o deplasare care trebuie stearsa cat mai repede din memorie. Multumim galeriei care a fost prezenta la intalnire si ne cerem scuze pentru jocul mai putin reusit.
Capul sus baieti, ne indreptam toata atentia spre meciul urmator!!!
La juniori, Bradul a pierdut cu 2-1 in urma unui penalty inventat de arbitru si dupa cel mai bun joc din acest campionat.