duminică, 13 aprilie 2014

BRADUL PUTNA - VOINTA STROIESTI 8-0(5-0)

CLICK PENTRU REZUMATUL VIDEO

Bradul Putna si-a trecut in palmares cea de a paisprezecea victorie stagionala in meciul de acasa cu lanterna clasamentului, Vointa Stroiesti. Meciul a curs intr-o singura directie in minutul 16 scorul aratand 4-0 pentru gazde gratie reusitelor lui Tomescu(3) si Danila. Pana la finalul primei reprize, Martinescu isi trece si el numele pe lista marcatorilor. In cea de a doua repriza Bradul reduce din turatie, baietii nostri jucand doar pentru sepctacol.  Reusim sa mai inscriem de trei ori prin acelasi Tomescu si prin Bosancu de doua ori si fluierul final ne gaseste in careul oaspetilor.
Felicitari baieti si multumim sustinerii din tribune!
BRADUL PUTNA: PRUTEANU, TURLIUC, TUGUI, CERNAT, TELEAGA, BOSANCU, DANILA, BOSTIOG, APETRI, MARTINESCU, TOMESCU. Rezerve: DUMAN, ROMANIUC, KURILA, COTOS. Delegat: AANEI CRISTI. Antrenor: CIPRIAN CRETAN.
Mentionam ca urmatoarea etapa va fi luni, 21 aprilie,  la Volovat.