miercuri, 21 mai 2014

BRADUL PUTNA - ȘOMUZ FĂLTICENI 5-1(3-1)

Bradul a preluat șefia clasamentului ligii a IV-a după victoria înregistrată astăzi pe teren propriu în compania echipei din Fălticeni. Scorul a fost deschis de Țugui după o centrare a lui Tomescu, Martinescu majorând diferența după un contraatac. Apostol transformă un penalty obținut de Tomescu, Prisacă reduce din handicap, și pauza înregistrează scorul de 3-1 în favoarea Putnei.
Repriza a doua aparține tot gazdelor care înscriu prin Martinescu și Țugui și finalul găsește spectatorii aplaudând noii lideri ai clasamentului.
Felicitări băieți și mulțumiri susținătorilor!
BRADUL PUTNA: PRUTEAN, TUGUI, HUTANU, TURLIUC, TELEAGA, BOSANCU, APETRI, DANILA, APOSTOL , MARTINESCU, TOMESCU. Rezerve: POPESCU, DUMAN, BURACIUC, ROMANIUC, JURAVLE. Delegat: Aanei Cristian. Antrenor: Ciprian Crețan.
In intalnirea rezervata juniorilor, Bradul s-a impus cu scorul de 3-1.