duminică, 4 mai 2014

BRADUL PUTNA SE IMPUNE CU 4-2 LA FRATAUTII VECHI!

Bradul Putna a castigat cel de al noualea meci din deplasare in aceasta editie de campionat. La Fratautii Vechi nu ne-am putut baza pe Bosancu Paul si Martinescu, ambii suspendati pentru cumul de cartonase galbene. Pe o vreme ploioasa, gazdele au inceput mai bine si au marcat primele in minutul 25 dupa cateva incursiuni in careul nostru. Tresarim prin Apostol care rateaza o ocazie de unu la unu cu portarul si egalam in minutul 35 prin Tomescu care fructifica o pasa de la acelasi Apostol. In minutul 44 reusim sa preluam conducerea prin golul lui Bostiog dupa o centrare in gura portii a lui Danila si pauza ne gaseste in avantaj. Reusim sa inscriem imediat dupa pauza dupa un penalty obtinut de Tomescu si transformat de Apostol(minutul 53). Tomescu mareste diferenta la 4-1 dupa o lovitura libera perfect executata din 25 metri  in minutul 77.  Gazdele nu se multumesc cu prorpia evolutie si au cateva incursiuni periculoase in jumatatea noastra, reusind sa reduca handicapul dintr-o lovitura libera de la 20 de metri in minutul 82. Arbitrul mai acorda cateva cartonase galbene si meciul se termina in uralele galeriei putnene care a urmarit cu stoicism intalnirea in ciuda unei ploi exasperante.
Felicitari baieti si multumim celor peste 20 de sustinatori care au indurat ploaia!
BRADUL: PRUTEAN, TUGUI, TURLIUC, TELEAGA, HUTANU, ROMANIUC, APETRI, BOSTIOG, DANILA, TOMESCU, APOSTOL. Rezerve: DUMAN, BURACIUC, KURILA, POPESCU, CERNAT.
Delegat: AANEI CRISTIAN. Antrenor: CIPRIAN CRETAN.

In intrecerea rezervata juniorilor, Bradul Putna s-a impus cu 3-1.