sâmbătă, 14 aprilie 2012

BRADUL PUTNA - LOCOMOTIVA DORNESTI 7-0(1-0)

Astazi am primit vizita echipei din Dornesti intr-un meci contand pentru etapa a XVII-a.
Întâlnirea a curs intr-o singura directie, Bradul Putna dominand din primul până în ultimul minut. Scorul a fost deschis de Coroama care a marcat pe contraatac după ce în prealabil mai ratase încă două mari ocazii în careul advers.  Până la puază nu mai reușim decât să ratăm ocazii mari prin Buraciuc, Martinescu și Cîrdei.
       Începutul reprizei secunde aduce desprinderea prin Carcea care reușește o execuție bună din 18 metri. Imediat Georgescu face 3-0 după o fază lucrată de Buraciuc.   Coroama majorează diferența după o incursiune în careul oapseților, Lelcu face 5-0 după un șut telefonat din afara careului iar Ioancea înscrie încă un gol cu 10 minute înainte de final după o execuție pretențioasă. Scorul este închis de Duman care execută impecabil o lovitură liberă de la aproximativ 30 metri direct în vinclu.
Scorul de 7-0 consfințește o victorie categorică și conform realității de pe teren.
Felicitări băieților pentru parcursul ireproșabil și mulțumiri susținătorilor!
BRADUL PUTNA. PASCAL, DUMAN, URSACHI, CARCEA, GEORGESCU, BURACIUC, BALICI, CIRDEI, MARTINESCU, COROAMA. Au mai jucat: LELCU, IOANCEA, SIMOTA, JURAVLE.
Goluri: COROAMA 2, GEORGESCU, CARCEA, LELCU, IOANCEA, DUMAN.