duminică, 24 octombrie 2010

BRADUL PUTNA - VIITORUL ADANCATA 2-1(2-1)

În ultima etapa disputată acasă în acest tur de campionat, Bradul Putna a trecut de Viitorul Adâncata cu scorul de 2-1. Meciul urmărit de aproximativ 80 de spectatori a început în nota de dominare a gazdelor dar la singurul contraatac, oaspeții reusesc deschiderea scorului cu un sut imparabil din coltul lui 16 m. Urmează un iureș de ocazii la poarta Adâncatei care se soldează cu două goluri înscrise de căpitanul Țugui din penalty și Vilcinschi după o lovitură liberă bine executată de Boștiog. Repriza se încheie cu o paradă a portarului Zubaș la un nou contraatac al oaspeților.
Repriza a doua nu aduce nimic nou pe tabela de marcaj, gazdele trecând de cel puțin trei ori pe lângă majorarea scorului prin Puzdre, Vilcinschi și Martinescu.
Bradul Putna: ZUBAȘ, ȚUGUI(cpt), TURLIUC, MITRIC, BÎRU, BOȘTIOG, VILCINSCHI, PUZDRE, IONESI, MARTINESCU, DĂNILĂ. Au mai jucat SIMOTA, CARCEA și ROMAN. Antrenor: Ciprian Crețan. Delegat Cristi Aanei.